Mağara Haber ve Günce

Mağara Haber/Günce

Lömbürdekini Faaliyeti: Haritalanmayan Yer Kalmasın - 20 Temmuz 2020

Ankara çevresinde ve hala haritalanmamış olan bu güzide mağaraya gitmeye karar verdik. Eren Çankaya, Mustafa Özkılıç ve ben (Robin) dernekte buluşup, gerekli malzemeleri aldıp yola koyulduk. Diğer yandan Ertuğrul Kulaksızoğlu ve Gezer Kardeşlerle (Burak ve Murat Gezer) buluşup yola koyuldu.

Lömbürdekini Faaliyeti- Yarasa Peşinde (23 Şubat 2020)

Derneğimizin de katkı koyacağı, dernek üyemiz Tarkan Hoca'nın yürütücüsü olacağı bir proje için ön araştırma yapmak üzere Lömbürdekini ve Hamamboğazı Mağaraları'na gittik. Bu yazı faaliyetlerimizin ilk kısmı olan Lömbürdekini Mağarası Faaliyeti'ni anlatıyor.

Zonguldak Faaliyeti- Part 2

7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Zonguldak Kızılelma Cumayanı Mağaraları faaliyeti güncesinin ikinci kısmı...
"Cumayanı Mahallesi çok değişmiş. Mağaranın girişine kadar yol yapılmış, etrafta evler sokaklar ile bir kent olmuş mağara çevresi. . Mağaradan suyun çıktığı aşağı ağızdan artık girilemiyor. Bent yapmışlar ve su seviyesi yüksek."

Zonguldak Faaliyeti- Part 1

Deneyim olsun diye planladığımız Sakaltutan mağarasına kardan dolayı yolunun kapalı olması nedeniyle gidemedik. Hafta içinde Cumhur abinin Kızılelma yapalım diye ortaya attığı fikir, Çarşamba toplantısında tekrar dile geldi ve hemen talep topladık. Hümak'tan arkadaşların katılımıyla 11 kişilik ekip ve iki araba olarak netleşti sayımız.

Faaliyet: Hamamboğazı/Ankara/DöşemeEğitimi

Ben de benim döşemeye bir türlü denk gelememiştim. Zaman öyle akıp giderken anlık kararlar destek çıkıyor. Belki de her şeyin bir zamanı vardı ve zamanı o gün gelmişti.

Bu Çamur Başka Çamura Benzemez:Temirözü Mağarası Eğitim Faaliyeti

16 Şubat Pazar Günü derneğimizin yeni üyeleriyle Temirözü Mağarası faaliyetini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Derneğimizle ilk faaliyetine katılan arkadaşlarımıza hoş geldin diyoruz.