Faysal İlhan

Faysal İlhan

Arkadaşımızı, 23 Aralık 2015 Çarşamba günü, anlaşılır ve anlatılabilir gibi olmayan bir elim trafik kazası, zamansız yere aramızdan aldı. Sevgili Faysal'ımızı, 2015 'i 2016' ya bağlayan gün Hacıbektaş' ta toprağa verdik. Artık O, ALİ NAKİ BABAERENLER payesi ile, ebedi istirahatgahında Pirleri ile birlikte.

30 yılı aşkın bir süredir mağaracılıkla ilgili herkesin sevgilisi Faysal'ımız artık yok nasıl diyebileceğiz, gelecekte keyifle yaşayacağımız mağaraları ve faaliyetleri hayal ederken..

1963 yılında Malatya Yeşilyurt’ ta başlayan yaşam serüveni, üniversitede (Ankara Üniv. DTCF Rus Dili ve Edebiyatı) okurken, yürüyüş, dağ tırmanışı, kampçılık, kayak vb doğa sporları etkinlikleri aracılığı ile yaşamı, 80’ li yıllarda Mağara Araştırma Derneği ile kesişti. Ve 12 Eylül sonrası kapatılmış derneğimizin yeniden ayağa kalmasında “Eskiler“ arasında çok emeği vardır.

Birlikte değerlendirip birlikte üretmeyi (Kara Defter, Kamplar ve ateşbaşı muhabbetleri); bölge araştırmaları yapmayı; tüm camiayı kucaklamayı..

Hep O’nunla birlikte geliştirdik ve gelenekleşti.

Artık Faysal’ımız bundan böyle Mağaracılık heyecanımız sırasında bizlerde vücut bulacak ve her etkinliği Faysal ile birlikte gerçekleştireceğiz..